Dobový program

Kromě divadelních vystoupení nabízíme také dobový doprovod se zaměřením na období pozdního středověku v českých zemích (přibližně druhé poloviny 14. století). Samotné rekonstrukci dobového života neboli “living history” se však nevěnujeme.

Dobové ležení

Vlastníme dva červené stany typu A s apsidami a středovou plachtou, jejichž předloha je datována do 10. – 15. století. Fotografie stanů pro případné posouzení jejich vhodnosti pro vaši akci naleznete v samostatné galerii. Součástí ležení je přenosné ohniště na trojnožce, kotlík na vaření, dřevěný stůl a lavice, příp. další doplňky – dřevěné či keramické stolní náčiní apod.

Dámy (a pánové) v kostýmech

Protože je naše společnost převážně dámská, vyskytují se mezi stany zejména ženy. Náš oděv odpovídá oděvům vesničanů či měšťanů již zmíněné 2. poloviny 14. století (když zrovna neodhalíme svou pravou čarodějnou podobu). Dámy sice na bitvách nebojují, ale uplatníme se zejména jako dobové křoví nebo roznos vody. V průvodech historických postav většinou představujeme měšťany či služebnictvo.

Ohňová show

O té se dozvíte více v sekci Nabídka představení.

Noční prohlídky se strašidly

I ty najdete v nabídce představení.

Tematické hry pro děti

Prohlídky různých objektů nebo historické či jiné akce můžeme nejmenším návštěvníkům zpestřit formou her a soutěží se středověkou a čarodějnickou tematikou (např. hod podkovou, přetahování lanem, skákání v pytli, souboj malých rytířů (samozřejmě v bezpečné podobě!), velmi oblíbené sekání jablek mečem, tajemství čarodějčina košíku a další). Většinu her lze provozovat i v interiéru.