Léto na Cornštejně 2017

Historické desáté léto Čarodějek na Cornštejně se tentokrát neslo ve znamení prudkých změn počasí. V jednu chvíli se rozpouštíte horkem, za deset minut lovíte ze stanu plášť, o pár hodin později v prudkém lijáku protahujete stanové okopy a večer pozorujete hvězdy na zcela jasném nebi, to vše během jediného dne. Ale abychom jen nebrblaly na počasí, vězte, že nový inkvizitor Dan i jeho věrný stín Mini II. zvládli představení Kladivo na inkvizitora bravurně. Na to, jaký je Dan neznaboh, dělá boží ksichty.

Pátek a sobota večer patřily nočním prohlídkám se strašidly – tam jsme se jubilea nedopočítaly, pravděpodobně to byl sedmý nebo osmý ročník. Letos jsme si kromě různých pověstí zapůjčily také příběh Smila z Lichtenburka a jaroměřického faráře Vojslava (s malou odbočkou do tajemného hradu v Karpatech).

Přírodovědné nadšence zajisté potěší hnízdo poštolek, které se usadily v otvoru po trámu ve zdi cornštejnské dělové věže. Maminka čtyř mláďat zřejmě nepočítala s tím, že se jí bydliště zaplní nadšenými turisty, a všechny nás ostražitě sledovala.