Nabídka představení

Robina Hoodová

Odhodlaná bojovnice za práva prostého lidu, vynikající lučištnice Robina Hoodová, se vrací domů z křižácké výpravy, doprovázena svou věrnou služebnou. Robininy ušlechtilé osvoboditelské plány však maří šerifka z Nottinghamu, které stojí po boku neméně věrná tělesná stráž. A jakýpak asi záměr má tajemný lord Marián, který možná v pozadí tahá za nitky?
Mohlo by se zdát, že v tomto humorném příběhu inspirovaném legendou o sherwoodském zbojníkovi jsou karty předem rozdány – ale není tomu tak.
Délka: 25 minut
Foto z vystoupení: předpremiéra, Cornštejn 2012
Počet osob: 4 herci, 1 zvukař


Perníková chaloupka

Toto neklasické pojetí klasické pohádky (čerpající mimo jiné i z Františka Hrubína) podává ojedinělý – totiž naprosto pravdivý – pohled na známý příběh. Ve skutečnosti musela ubohá ustaraná matka čelit dvěma rozjíveným puberťákům, Jeníčkovi a Mařence. Klíčovou roli v celém příběhu hraje hodný a chytrý holoubek; ale jakou, to neprozradíme. Pomlčíme i o tom, jak děj ovlivní stařenčina záliba v příbězích o Asterixovi.
Rozsah Perníkové chaloupky byl zvolen velmi krátký s ohledem na intervaly mezi hradními prohlídkami, pro které bylo představení původně určeno.
Délka: 6 minut
Foto z vystoupení: Cornštejn 2008, Pardubice 2010, Borotice 2011
Počet osob: 4 herci


Ohňová show – Sen

Krátké ohňové kejklení na dobrou noc, aneb Když den odchází, potom spánek přichází. A spolu s ním se z lidského podvědomí na povrch vkrádají sny. Některých se snící člověk účastní přímo, u jiných je pouze pozorovatel. Občas přijde i noční můra; ale naštěstí (většinou) všechno dobře dopadne.
Ve vystoupení jsou použity ohnivé hole, poi, vějíře, pochodně, dlaňové pochodně a plivání ohně.
Délka: 13 minut
Foto (a video!) z vystoupení: Cornštejn 2013
Počet osob: dle dohody + 1 zvukař