Nabídka představení

Kladivo na inkvizitora

Název tohoto představení ne náhodou připomíná pověstné Kladivo na čarodějnice. I zde bojuje mocná inkvizice s přisluhovačkami ďábla. Nebo je tomu naopak?
Cílem inkvizitora je najít a usvědčit čarodějnici, což si tři místní čarodějky nenechají líbit a začnou proti němu bojovat. Zpočátku ovšem není jejich hlavním problémem inkvizitor, ale vzájemná spolupráce. Nakonec samozřejmě zvítězí dobro. Ale kdo vlastně stojí na straně dobra?
Délka: 22 minut
Foto z vystoupení: Borotice 2011, Špilberk 2011, Veveří 2012


Robina Hoodová

Odhodlaná bojovnice za práva prostého lidu, vynikající lučištnice Robina Hoodová, se vrací domů z křižácké výpravy, doprovázena svou věrnou služebnou. Robininy ušlechtilé osvoboditelské plány však maří šerifka z Nottinghamu, které stojí po boku neméně věrná tělesná stráž. A jakýpak asi záměr má tajemný lord Marián, který možná v pozadí tahá za nitky?
Mohlo by se zdát, že v tomto humorném příběhu inspirovaném legendou o sherwoodském zbojníkovi jsou karty předem rozdány – ale není tomu tak.
Délka: 25 minut
Foto z vystoupení: předpremiéra, Cornštejn 2012


Meč a pantofel

Příběh o tom, jaké dlouhodobé následky může mít jeden bujarý večírek, a o vývoji jednoho manželského vztahu v průběhu času. Představení je vhodné pro dámy i pány (podobnost s jakýmkoliv skutečným manželstvím je čistě náhodná!), ale pobaví i děti. Diváci mají navíc jedinečnou možnost ovlivnit děj hlasováním o jeho dalším vývoji.
Dvě části příběhu (Dopis od Karla, Vítězství nebo prohra; každou v délce cca 7 minut) je možno uvést i samostatně. Dopis od Karla popisuje netradiční seznámení muže a ženy, Vítězství nebo prohra představuje jednu epizodu jejich vztahu – nepovedený únos.
Délka: 23 minut
Foto z vystoupení: Cornštejn 2010, Cornštejn 2011, Cornštejn 2012


Perníková chaloupka

Toto neklasické pojetí klasické pohádky (čerpající mimo jiné i z Františka Hrubína) podává ojedinělý – totiž naprosto pravdivý – pohled na známý příběh. Ve skutečnosti musela ubohá ustaraná matka čelit dvěma rozjíveným puberťákům, Jeníčkovi a Mařence. Klíčovou roli v celém příběhu hraje hodný a chytrý holoubek; ale jakou, to neprozradíme. Pomlčíme i o tom, jak děj ovlivní stařenčina záliba v příbězích o Asterixovi.
Rozsah Perníkové chaloupky byl zvolen velmi krátký s ohledem na intervaly mezi hradními prohlídkami, pro které bylo představení původně určeno.
Délka: 6 minut
Foto z vystoupení: Cornštejn 2008, Pardubice 2010, Borotice 2011


Noční prohlídky se strašidly

Velmi atraktivním způsobem, jak oživit památkové objekty, jsou prohlídky pořádané za tmy, s kostýmovanými průvodci a svitem loučí. Pro zpestření prohlídek jsme schopni přivolat řadu strašidel – od ježibaby přes Bílou paní, Smrt, jezinky, bludičky až po ohnivé mužíky – ale také postavy z dávné minulosti. Strašidla nejsou pouze statickým doplňkem prohlídek, ale mají i vlastní drobné výstupy, související vždy s jejich charakterem.
Délka: závisí na dohodě či délce prohlídkových tras, zpravidla je to 45 – 60 minut pro jednu skupinu návštěvníků
Foto z vystoupení: Cornštejn 2009, Cornštejn 2010


Ohňová show – Sen

Krátké ohňové kejklení na dobrou noc, aneb Když den odchází, potom spánek přichází. A spolu s ním se z lidského podvědomí na povrch vkrádají sny. Některých se snící člověk účastní přímo, u jiných je pouze pozorovatel. Občas přijde i noční můra; ale naštěstí (většinou) všechno dobře dopadne.
Ve vystoupení jsou použity ohnivé hole, poi, vějíře, pochodně, dlaňové pochodně a plivání ohně.
Délka: 13 minut
Foto (a video!) z vystoupení: Cornštejn 2013