O nás

Dívčí historicko – divadelní společnost Čarodějky, s.r.o.* (*Sestry Rejdí Ovzduším) vznikla přirozeným evolučním vývojem poté, co se zkřížily životní dráhy několika čarodějek naladěných na stejnou vlnu. Z hlediska doby trvání je náš soubor sice celkem mladý (společně fungovat jsme začaly na počátku roku 2008), ale jednotlivé Čarodějky už mají poměrně bohaté zkušenosti s působením v šermířských skupinách i divadelních souborech.

 Zdrojem inspirace je nám především gotika, a jinak samozřejmě také pohádky. S ohledem na personální složení našeho souboru se v našich hrách konečně dostává zaslouženého prostoru ženám, které bývají v historizujících představeních jiných souborů často pouze v roli “křoví”. A protože jsme už za své dlouhé čarodějné životy leccos viděly a zažily, můžeme také působit v roli osvěty a ukazovat děj známých pohádek bez příkras, tedy tak, jak se kdysi skutečně odehrál.

Charakterem našich představení se blížíme scénickému šermu nebo akčnímu divadlu. Nejsme ale šermířskou skupinou; šermířům nemůžeme ani nechceme být konkurencí. Naším cílem je bavit obecenstvo divadelními představeními. Ovšem abychom zbytečně neplýtvaly magií, tak se v představeních občas s nějakými zlotřilci vypořádáme i silou. Nejsou nám cizí jakékoliv zbraně, jak ty klasické (meče, hole atd.), tak také zbraně ženské.

Kromě divadelních představení můžeme nabídnout i doprovodný dobový program. Pravidelně se účastníme bitev i městských slavností. Naše kostýmy odpovídají období 2. poloviny 14. století. V roce 2012 jsme pořídily dva stany a tábornickou výbavu, takže ani ztvárnění dobového ležení pro nás nepředstavuje problém. Samozřejmě do budoucna plánujeme ještě spoustu dalších vylepšení a inovací, takže se máte ještě na co těšit! 😉